ردکردن این
بهترین لپ تاپ گیمینگ

بهترین لپ تاپ گیمینگ

گیمینگ یکی از کاربری های بسیار جذاب از کامپیوترها و انواع لپ تاپ است که به نسبت بسیاری از انواع کاربری، نیاز به دستگاه های قدرتمندتری دارد. این نوع استفاده مانند همه کاربری های مبتنی بر جلوه های بصری، نیازمند کارت گرافیک قوی تری می باشد. پردازنده مرکزی، مقدار رم، نوع نمایشگر و حافظه بکارگیری شده در کانفیگ های مختلف از لپ تاپ گیمینگ، مواردی هستند که در انتخاب یک محصول در این بازار باید مورد توجه قرار گیرند. در این مطلب قصد معرفی محصول و یا برند خاصی را نداشته و تنها به بیان برخی ویژگی های مهم در انتخاب و خرید خواهیم پرداخت. به منظور آشنایی با این ویژگی ها با پی سی کالا در ادامه این مطلب همراه باشید.

اصلی ترین قطعه در همه انواع کاربری از لپ تاپ ها، پردازنده مرکزی می باشد. فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر سرعت و قدرت پردازنده ها، متعدد می باشند. عوامل داخلی مانند ساختار، تعداد هسته ها و رشته های پردازشی، سطح فرکانس در حالت های پایه و توربو، از جمله مواردی هستند که میزان بازدهی پردازشگر به آنها بستگی خواهد داشت. سری، مدل و نسل پردازنده ها نیز در شناخت ویژگی های بیان شده به شما کمک خواهد نمود. اینتل و AMD دو شرکت بزرگ در تولید پردازنده مرکزی هستند،و در مقایسه قیمت محصولات این دو شرکت می توان گفت، در محصولی مشابه به لحاظ عملکرد و میانگین امتیاز، قیمت تولیدات AMD مناسبتر می باشد. پردازنده گرافیکی مهمترین قطعه در لپ تاپ های گیمینگ پس از پردازنده مرکزی هستند. سری های مختلف از محصولات شرکت Nvidia را میتوان به عنوان نمونه های بکارگیری شده در انواع لپ تاپ مشاهده نمود. البته کمپانی AMD نیز، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه های گرافیکی می باشد. حجم حافظه رم داخلی و نوع آن، همچنین فرکانس تراشه گرافیکی در پردازش، از جمله نکات مهم در انتخاب کارت گرافیک هستند. گفتنی است در انتخاب لپ تاپ مورد نظر خود، میتوانید امتیاز قطعات اصلی مانند پردازنده مرکزی و تراشه گرافیکی آن را در وب سایت های بنچمارک مشاهده نمایید. مقدار حافظه رم، نکته دیگری است که در انتخاب لپ تاپ باید مورد توجه قرار داد. حجم و نوع این حافظه بر کیفیت عملکرد دستگاه شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

البته بسیاری از بازی ها نیاز به رم بیشتر از 12 گیگابایت DDR4 نخواهند داشت. بنابراین در گیمینگ، مقدار 16 گیگابایت حافظه رم از نوع DDR4، کافی و میزان 20 گیگابایت ایده آل می باشد. مقدار و نوع حافظه دائمی دستگاه از دیگر عوامل مهم در انتخاب لپ تاپ است. برای استفاده لپ تاپ در گیمینگ، حجم 512 گیگابایت از حافظه SSD کافی بوده و 1 ترابایت از این نوع حافظه ایده آل است. سرعت بالای SSD ها در لود سریعتر بازی و اجرای راحت تر آنها کمک خواهد کرد. البته در انتخاب یک لپ تاپ برای استفاده در گیمینگ، نوع صفحه نمایش و ابعاد آن نیز یکی از اولویت های مهم برای داشتن یک تجربه خوب در بازی است. علاوه بر ابعاد از دیگر فاکتورهای مهم در نمایشگر لپ تاپ می توان به دقت نمایش تصویر، میزان Refresh Rate، و نوع پنل اشاره نمود. گروه مهندسی لعل فام از جمله مجموعه های باسابقه در عرضه انواع لپ تاپ در کاربری های گوناگون از جمله لپ تاپ و کامپیوتر گیمینگ در اصفهان می باشد. برای آشنایی با خدمات این مجموعه میتوانید با همکاران کارشناس ما در وب سایت پی سی کالا تماس حاصل نمایید.